Jdi na obsah Jdi na menu
 


41. Jablonecká kotva a 37. Modrá stuha

41. Jablonecká kotva a 37. Modrá stuha V sobotu a v neděli 23. a 24. srpna 2008 KLoM Admiral Jablonec nad Nisou pořádal svou již tradiční dvojsoutěž a tentokrát měla být tato akce trochu na druhé koleji, protože v Jablonci se konalo i 14. mistrovství světa modelů kategorie C, které si KLoM Admiral vzal také pod patronaci.

Docela jsme na to byli zvědaví a do Jablonce jsme jeli již v pátek, abychom se také na to mistrovství podívali, ale moc se o tom rozepisovat nebudu, to si vzal na starosti Petr Matějka. „Ubytovali“ jsme se u novoveského koupaliště a přespali zde v autě. Noc byla trochu pekelná, protože byla pořádná bouřka, ale ráno slibovalo relativně příjemné počasí. Kolem 8:00 byl nástup, pan Tomášek nás všechny uvítal a pozval právě i na „Céčka“ a pak už prý hurá na to… a to tedy bylo. Všichni jsme z propozic věděli, že se pojedou v sobotu jen 2 a v neděli také jen 2 jízdy…ale to, co pak po nástupu nastalo, to byl čirý chaos.

Já nevím, jestli to všichni chtěli mít co nejrychleji za sebou, aby se mohli jet podívat na mistrovství nebo co…ale stalo se, že nás na mole bylo i 7 a na trati 4 modely. Pravda, pro fotografování to byla skvělá příležitost:-). Petr Matějka se se svojí Sagene účastnil kategorie F4-A, já si s Aresem troufla na F2-B a pak jsme s Martinem ještě soutěžili v F4-B. Já jela první s Aresem a pravda, při tom všem binci se mi jelo dost dobře. Přeci jen Jablonec = příjemná atmosféra. Pak jsme se v rychlém sledu prostřídali na molu s Martinem s Bobrem a Piper a F4-A jezdily až po nás.

Martin mě strašně vyděsil, protože jsem si při jízdě všimla, že se mu z lodi kouří. Už jsem viděla škvařící se kabely nebo něco podobného, když ale Bobr přijel blíž a já objevila, že Martin Bobra vylepšil kouřovým systémem. Pak se mi smál, prý si měl říct o hasičák, aby byla iluze poruchy dokonalá.:-) Odpoledne pak se dokonce na obloze rozsvítilo i slunko a v mírném větříku se uskutečnil závod plachetnic, zúčastnilo se jich asi 10. Co si vzpomínám, tak loni měly být na přehradě, ale nakonec se nekonaly. My nesoutěžící jsme se změnili v pozorovatele, jízdy plachetnic byly takové elegantní, hezky se na to koukalo.

Večer se konaly noční jízdy, ale tentokrát jsme se neúčastnili, jeli jsme všichni do Aquaparku v Liberci (všichni tři barrakuďáci). V noci jsem měla pocit, že zmrznu, a ráno jsem uvítala, že mi Martin půjčil i svoji deku..ale ze snů mě vytrhlo jeho MÁŠ JÍT NA START. Myslím, že jsem ještě nikdy nebyla dřív probuzená, aspoň trochu učesaná a s lodí připravená na břehu:-) První zas jezdil Ares a skoro hned potom přišla na řadu Piper a Bobr. S Martinem jsme měli stejné jízdy, takže pak rozhodovaly body za loď. Sagene nejela, Petr byl rozčarovaný ze soboty. Sotva jsme ale odjezdili, začalo docela hustě pršet.

Láďa Procházka jel z F4-A prakticky poslední a to už se na vodě od deště dělaly úplně bubliny. Hodně lidí to díky počasí taky vzdalo a nečekali až do konce soutěží. Na výsledky si počkala hrstka statečných. Vyhlásil nám je Zdeněk Tomášek skoro tryskem, pro diplomy se běhalo přes deštivou uličku z jednoho přístřešku pod druhý :-) Martin získal za první místo skleněnou trofej s připomenutím 40. výročí založení jabloneckého klubu, byl s Bobrem první v obou soutěžích. Že já byla s Piper třetí ve Stuze mě nesmírně potěšilo...a až z výsledkových listin předevčírem jsem zjistila své další třetí místo…krásný výsledek. Petr byl v Kotvě šestý z 20 – to je špičkový výsledek. Zatím jsme odhodlaní jet za rok zas a snad vyjde o chlup lépe počasí.

02.09.2008

autor: Marcela Pischnothová

foto: Martin Karpatský