Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. ročník Memorial cupu na Proboštských jezerech

9. ročník Memorial cupu na Proboštských jezerech V sobotu 9. května 2009 jsme se zúčastnili již 9. ročníku Memorial Cupu, který pořádá Klub lodních modelářů z Brandýsa nad Labem na Proboštských jezerech. V noci předtím byla bouřka, tak jsme byli trošku napjatí, co si na nás počasí vymyslí, až budeme soutěžit.

Ale ráno mraky probleskovalo slunko, vodní hladina byla skoro ideálně klidná, jen se na ní tvořily žluté pásy ze spláchnutého pylu. Karel Majer prohlásil že tam den předtím uklízeli, dokonce prý s prostěradlem sbírali binec z hladiny, ale pršelo až v noci ... :-D Brandýsští postavili 2 tratě, což se ukázalo vzhledem k počtu soutěžících modelů jako prozíravé. Na jedné pak jezdili hlavně junioři a na druhé F2-A a F4-B i C, takže u té druhé tratě jsme si na břehu vybudovali takové malé stanoviště se všemi modely.

Po nástupu a úvodních slovech zahájili soutěžení tzv. čtyřstovky (FSR-400), protože spolu s Memorial Cupem se na jezerech konala i Nominační soutěž Středočeského Královéhradeckého a Pardubického kraje na mistrovství České republiky lodních modelářů – žáků “O probošťáckou žabku". Takže my jsme začali jezdit až asi za půl hodiny po nástupu. F4-B sledoval hlavně pan Adamec, ten se ujal i Céček a F2-A Petr Uzel. Na juniory koukal Ota Holan, Pepa Čejka a Ing. Syrovátko. Céčka odjezdila jako první a všechny tři jízdy najednou, začal pan Cerha s Boxerem, pak se ještě předvedl Ondra Vladyka s Texasem a Jirka Kupr s Le Normand. Pak už jsme různě nastoupili my z F4-B a F2-A, jak to zrovna šlo s frekvencemi a kdo měl pojízdnou loď a tak.

Z klubu jel prvně Martin s Bobrem, hned první jízdu měl za 100 a druhou jen pozdě přistával do doku, jinak taky paráda, kam jsem se na něj hrabala, orala jsem, co šlo. Vrcholovou branku jsem čistě projela málokdy, jak s Piper, tak s Aresem, dok mi nešel, i když jednou se o to postaraly vlny z motorového člunu, co se projel jezerem a jednou jsem si dokonce štrejchla s Aresem zadkem při couvání...no ostuda:-) Petr Matějka jel se Sagene taky moc hezky, takže se stydím jen já:-))

Perlička trochu byla, že se zapomnělo na Karla Majera - nikdo z rozhodčích si ho nenapsal do papírů na jízdy. Tak jel až mezi posledními a taky rovnou všechny 3 jízdy. No a že na něj zapomněli pak pomalu i při vyhlašování výsledků, to je spíš trochu zvláštní......inu zmatky. Katastrofy se tentokrát soutěži vyhnuly, maximálně přestaly některé lodě jezdit, hlavně u dětí, i pro jedno FSR se pak muselo myslím dojít, protože se zůstalo houpat na hladině. Technických potíží si trochu užil i pak Darvaš se svými třemi loděmi, ale nakonec přinejmenším se dvěmi nějak odjezdil, respektive jeho dcera. Technické potíže jsme občas trošku měli i s přístupem na to "naše" molo, protože nám trochu odhopsávala lávka, ale nikdo se nekoupal, jen Ota Holan myslím musel udělat pár krůčku ve vodě.

Odježděno jsme měli asi ve dvě a ještě jsme čekali, až dojezdí i junioři, těm to trvalo ještě nejmíň hodinu a půl...a pak se čekalo dál. Vyhlášení výsledků jsme se dočkali až kolem 17:00, já už teda skoro spala, ale Martin se umístil na třetím místě, tak se to vyplatilo. A tenhle poslední odstavec dopisuji až po pár dnech, kdy už přišly i výsledkové listiny. A proč? Podle nich byl Martin dokonce druhý, Ondru Vladyku v F2-B,C při přepočítání předběhl právě opomenutý Karel Majer…a i já jsem měla výsledky jinak (lépe)…nedá mi to, abych se i tady nezamyslela nad tím, jestli by to třeba při těch 40 soutěžících nemohli radši počítat ručně, to nemůže zabrat tolik času a úspěch by mohl být zaručen už napoprvé…

Poháry byly tedy tentokrát uděleny takto: Pohár Zdeňka Matouška pro kategorii F4-A sen. vyhrál Miroslav Miletín Pohár J. Vorlíčka pro kategorii F2-A a F4-B si odvezl Vlastimil Hanzlík Pohár Zdeňka Horského pro kategorii F2-B a F2-C získal Karel Majer Pohár J. Floriána pro kategorii F4-A jun. náleží Tomášovi Jakubíkovi

16.05.2009

autor: Marcela Pischnothová

foto: Martin Karpatský