Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den v Nové Vsi

 Dětský den v Nové Vsi 7. června 2008 pořádala obec Nová Ves oslavu Dne dětí - o týden později než sousední obec Čakovičky, tradičně se s Čakovičkami o "prvenství" v pořádání oslavy střídáme. Se starostou jsme se vzájemně dohodli, že by bylo fajn se také do pořádání zapojit a uspořádat nějakou akci na rybníce, tak jsme obeslali mailem všechny známé modeláře a čekali na odezvu. Prvotní plán bylo postavit trať i dok a zprovoznit dědouška Leadera a nedotvořenou R3 tak, aby se mohly půjčovat dětem na ježdění a zároveň jim ukázat, jak se jezdí soutěžní trať a parkuje do doku.

Postupně docházely maily od známých a nakonec se nás u rybníka sešel docela hojný počet - přijel pan Chaloupka s proslulým kolesovým parníkem Western River, Marian Chaloupka pak předvedl i rychlé "blechy", přijel Honza Čenkej jak s Elke, tak s Eliškou, Pepík Čejka přijel s Lilkou, ale ta nakonec zůstala odpočívat v autě. Ujal se kluků ze svého kroužku a ti poctivě trénovali trať, vrcholové branky a dok. Přijel i Karel Majer s paní a i ta si s modelem zajezdila.

Při drobné závadě pomáhal náš remorkér Danker a oddaně model přitlačil až ke břehu. Já jsem si zajezdila s Aresem a s R3, ta nakonec způsobila pohromu v rukou nezkušeného mladíka, který i když pod mým dohledem, ale přeci jen neopatrně manévroval a přejel Honzovi Elke. Ta se otočila dnem vzhůru. Zula jsem boty a ponožky a pro Elke došla - voda byla teplá, jen po dně se skoro nedalo chodit, moc kamenů.

Elke naštěstí neklesla ke dnu, ani neztratila nic ze své výbavy, jen plachty se asi budou chvíli sušit. Takže nakonec jsme si užili dost akční odpoledne a myslím, že až na ten závěr byli všichni spokojení, i děti.

autoři: Martin Karpatský,Marcela Pischnothová