Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše první veřejná soutě

Naše první veřejná soutěž No hurá – dílo se podařilo a náš klub si poprvé vyzkoušel pořádání veřejné soutěže. KLoM Brandýs nad Labem nám totiž přepustil svoji soutěž z 6. září (Lo - 62), my trošku čarovali s datem – jednou nemohli rozhodčí, podruhé my – no ale nakonec 27. září jsme přivítali v Nové Vsi první regulérní závodníky.

Sešlo se nás celkem 24, někteří jeli i se dvěma modely. Ráno byl údajně trochu chaos – nemůžu sloužit osobní zkušeností, bylo mi zle, takže jsem dorazila až kolem půl 9 a to už bylo i odprezentováno. Kolem 9:00 proběhl nástup, Martin držel dlouhou řeč, vymysleli jsme si jiná pravidla jízd, trošku jiné kategorie..no aby to nebylo tak jednoduché anebo naopak, aby to některé modely měly jednodušší. Objasním – kategorii F4 – A jsme rozdělili na dvě – F4- A1 a A2, přičemž A1 jsou nebodované lodičky, ale projíždějí branky široké jen 0,5 m, a A2 jsou lodičky, které normálně jezdí F4 – A kategorii, ale jsou hezké a nemají třeba komplet plány, jen fotky nebo tak něco. Zde měly šanci dostat body za provedení a projíždět branky 1 m široké. Všichni se asi lekli toho projíždění 0,5 m branek a přihlásili se srdnatě do A2 kategorie a nechali si ty svoje plavidla obodovat :-)

Tak Martin změnil systém projíždění vrcholové branky, ta metrová branka byla až za tou půlmetrovou. No…i pro mě to bylo překvapení :-) Po projevu následovalo hodnocení všech modelů, které se přihlásily do kategorií, které hodnocení vyžadovaly, Martin pověřil rozhodováním pana Tomáška, Láďu Procházku a Otu Holana, kterým moc díky. Pak se začalo jezdit, ohleduplně mě pustili na molo mezi prvními, protože chřipka mě zmáhala, bohužel na jízdách s Piper se to tako projevilo:-) Pak se mi ale nechtělo stejně jít domů, tak jsem sledovala další průběh soutěže, úžasný byl pohled na manévry pana Cerhy s jeho Boxerem, někdo nevěřil, že se na rybníku vytočí, ale dopadlo to naprosto bez problémů. Do soutěže byla přihlášená i Hanka Karpatská, ztrémovaná, že jí to určitě nepůjde, ale jezdila moc hezky, jen u couvání to byly nervy :-)

Hezký byl i pohled na parníčky, co se přihlásily, moc se líbily i laickým pozorovatelům soutěže. V pauze se po rybníku prohnal i Azimut – velký člun, co ho předváděli i na Model Hobby. Později jsem ještě odjezdila s Aresem, to bylo jiné kafe, nějak se mi ulevilo. To jsme se na molu sešli i 4, dost to pak odsýpalo. Kolem tří hodin odpoledne jsme měli odježděno, vyhodnotily se výsledky a předaly se diplomy s medailemi. Počasí se nám náramně vyvedlo, nemohli jsme si na konec září přát lepší – sluníčko a teplo.

Na soutěž se přišel podívat i pan starosta a v občerstvovacím stánku uvařili bezvadný guláš…vše přispělo k příjemné atmosféře, která ten den na závodišti panovala. Na příští rok plánujeme nahlásit dvě soutěže, jednu na jaro a druhou zas na pozdější podzim, tak doufejme, že si ještě co do zážitků polepšíme.

Výsledková listina

29.09.2008

autor: Marcela Pischnothová

foto: Martin Karpatský