Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odemykání vody 28.3.2015

První jarní soutěž v Nové Vsi.

Jak už se stalo zvykem, i letos jsme v březnu pořádali první závody modelů v novém roce.

Počasí bylo klasicky březnové, pěkné. Mohlo být mnohem dramatičtější jak jen březen umí předvést, ale nebylo. Jak se tak s oblibou říká v Americe "asi nás tam nahoře někdo má rád".

Sobota, poklidné ráno a počasí je "zařízeno". Fakt věřím že nebude pršet, to jediné nemáme rádi a ani naše modely.

V klídku jsme s kolegy postavili trať a sjíždějí se závodníci.

Co jsem neočekával bylo, že místní Sokol Nová Ves se přiřítí na sobotní brigádu a bude rozvážet hromady navezené hlíny ve snaze vybudovat kolem jejich hospůdky anglický trávník.

Hned se do mě pustili, že nemáme povolení na tuto akci a že nebyli informováni, že jsme na jejich pozemku a že používáme jejich zařízení. Fakt smršť.

Informován byl kde kdo, včetně jejich předsedy, ale ten jim to neřekl.

Po krátké výměně informací nám dokonce zapůjčili stoly. Bohužel to, že náš kolega si dal do jejich zásuvky nabíječku je hrozně rozčílilo a tak opět zavládlo dusno. Pokusil jsem se  situaci vykomunikovat, ale vedlo to jen tomu, že si začali klást nesmyslné požadavky - pokud budeme používat jejich majetek, (stát na jejich pozemku /bez oplocení nebo označení aby se vědělo co je vůbec jejich pozemek/, používat jejich stoly, WC , elektřinu) tak jim za každou akci dáme 1000 Kč.

To mě dožralo a svolal jsem členy klubu a začala debata. Přítomný byl starosta obce a Sokola a naši členové, vmísil se další člen Sokola a ten když viděl, že cifra1000 kč neprojde, jen tak od boku snížil cenu na 500 Kč (že by ceny pronájmu pozemků tak rychle klesly dolů?).

Debata se bude dořešovat na schůzi Sokola dne 7.4.2015

Přes dramatické představení "sokolníků" závody začaly a proběhly moc hezky a všechny kategorie se mohly chlubit pěknými výkony.

Uklidili jsme trať a zbylo po nás jen čisto lemované krtčími hromadami posypanými hojně travním semenem na které si už mlsně brousilo zobáčky přihlížející zpěvné ptactvo.

Přesto, že závody nakonec proběhly pěkně, tížil mě nemilý úkol, rozhodnout co dál. Přesunout soutěže jinam na jinou vodu nebo hledat ještě jiná řešení?

Nakonec mě napadlo jít se zeptat majitele rybníka kde je hranice jeho pozemku.

Bylo mi jasně vysvětleno, že jeho pozemek je přesně ten prostor který při závodech potřebujeme (kam a jak zasahuje od vody kde máme postavené plato). K našim závodům se staví kladně a bez jakýchkoliv finančních podmínek souhlasí aby jsme jeho prostor využívali.

Už se tedy těším jak budu moct udělat dlouhý nos na naše dnešní záškodníky.

 O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

 S pozdravem  předseda klubu Martin Karpatský

foto: Tomáš Vrzal