Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž v Nové Vsi 23.3.2013

První letošní soutěž jsme měli naplánovanou v kalendáři soutěží na 23.3.2013.

 Celý týden před soutěží nás počasí opravdu potrápilo, jednou napadl sníh, déšť a v neposlední řadě i mrazy. Tak se stalo, že kolegové se začali ptát zda vůbec soutěž bude a zda ji nezruším. Nic rušit nebudu, povídám a píši na odpovědi do e-mailu.

 Zařídím hezké počasí, slunečné a teplé. A tak si celý týden povídám s pánem Bohem. Jestli by to šlo, ať si vezme velké koště a vyčistí oblohu nad Novou Vsí a máme hezké ježdění  s modely na vodě.

A tak se i stalo, jak mnozí, kteří dorazili, pocítili na vlastí kůži.

Jen pán Bůh  si na to vymetání oblohy vzal na pomoc studený vítr, abychom to neměli tak jednoduché. Prostě se na toho našeho opatrovníka na hoře nemůžu zlobit. Bylo krásně slunečno, takže je spíš na místě poděkovat.

Závody jsme odstartovali po odemčení vody .

Zapisovači rozhodčí si vzali tužky, rukavice, čepice a hurá na závodníky.

Závodníci byli vybaveni pořádnou čepicí a rukavicemi, které jim trošku ztížily ovládání svých modelů. Ono stát na molu celá tři kola, byl docela pěkný oříšek.

Mezi skalní modeláře, kteří jezdí pravidelně s modely k nám,  přibyli i dva noví.

Jezdil s námi i hlavní rozhodčí Ota Holan a svými bravurními jízdami nám ukázal, že pořád umí.       

Láďa Douša,  který k nám  jezdí jen na kukačku a pořádá soutěž na Lužinách v Praze, se k nám taky přidal se svým  modelem Springerem.

Po závodním klání jsme se všichni odebrali na dobrý oběd, výběr ze šesti chodů a dvou polévek. Ceny byly hodně příznivé 65,-Kč za hlavní jídlo a porce na talíři suprové, bříšku jako v pokojíčku.

 

Tak přátelé lodních modelů, my už jsme sezónu zahájili, na další setkání se budeme těšit. Zachovejte nám vaši přízeň.

S pozdravem KloM Barrakuda