Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veletrh Model Hobby 2008 v Letňanech

Veletrh Model Hobby 2008 v Letňanech Letošní pořádání veletrhu Model Hobby připadlo na 2. – 5. října a krylo se s Lipskem, takže tam jsem se letos nepodívala…zato pražské Model Hobby jsem si užila od prvních do posledních minut. Naštěstí jsem unikla středě, kdy se vše připravovalo a montovalo, protože Martin se u toho s kamarády akorát vztekal, ale musím přiznat, že se jim to povedlo – bazén stál ;-) Protože letos bylo pořádání doprovodného programu vyloženě na nás, na výzvu o pomoc se přidal jen pan Chaloupka s kamarádem, navezli jsme na veletrh skoro všechny naše lodě. „Expozici“ nakonec průběžně doplňovaly ještě modely od Conrada a pan Jalovec u nás vystavil letadlovku Niemitz, o které i psali v aktuálním čísle magazínu Model Hobby a stavebnici středověké plachetnice Victoria.

Dění na bazénu se neslo v duchu POŘÁD AŤ SE TAM NĚCO DĚJE. Předváděli jsme svoje modely, předváděli jsme půjčené lodě, které byly ve vedlejší hale i na prodej, a navíc, když už byla hojná účast dětského publika, jsme pořádali již osvědčené soutěže s Vydrami. Letos se nám povedlo ale dvakrát zlákat i dospěláky, aby soutěžili. Navíc se poměrně dobře sešly ceny od sponzorů, vyznamenala se hlavně bateria Slaný, Herpa a Varta, takže děti si odnášely docela dost pozorností, obdarovali jsme i rodiče.

Chvilku nás svojí přítomností v pátek obšťastnila i televize Nova, která u našeho bazénu natočila krátkou reportáž do Ptáka Loskutáka, prý se to bude vysílat někdy v listopadu, mediálními hvězdami by ale měly být hlavně naše modely :-) V neděli se zas končilo dřív, vypouštět vodu jsme začali už ve 3, ale domů jsme stejně odjížděli až v 8, totálně zmordovaní. Příští rok, když všechno dopadne dobře, bychom se ale na Model Hobby měli objevit zas.

autoři: Martin Karpatský, Marcela Pischnothová