Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veřejná soutěž v Nové Vsi 2. 5. 2009

Veřejná soutěž v Nové Vsi 2. 5. 2009 Na rok 2009 náš klub naplánoval dvě veřejné soutěže, z nichž první se konala v sobotu 2. května. Byla to termínově jedna z prvních soutěží v sezóně, takže jsme byli zvědaví, kolik lidí se vůbec přihlásí, ale nakonec se jízd účastnilo 18 modelů, což byl příjemný počet. Den před soutěží jsme chystali - uklízel se rybník (plno větví a dokonce nějaká ta mrtvolka), natáhla se trať a odvážlivci si zkoušeli jezdit, ale foukal docela silný vítr, takže na sobotu jsme byli zvědaví.

Ale počasí nám doslova fandilo, od rána svítilo sluníčko a hladina rybníka se skoro nepohnula. Kolem 9. hodiny jsme soutěžení zahájili a proběhlo bodování modelů. Zhostili se ho Petr Uzel, Pepa Čejka a Ota Holan. Na vodu pak šly první děti a junioři a průjezdy brankami bodovali opět Ota Holan s Pepou Čejkou, za což jim ještě jednou všem moc díky. Některé děti si soutěžení vyzkoušeli úplně prvně, navíc ještě v našich úpravách soutěžní trati, ale šlo jim to docela pěkně. Za zmínku ještě stojí i jediný zástupce kategorie F2-C - Jirka Kupr se představil se svojí dvoumetrovou lodí Le Normand. Manévrování mezi bójemi mu docela šlo, ale trefit se s ní do doku byl trochu kumšt.

Další zajímavou lodí rozměrově z těch větších byl určitě Happy Hunter Zdeňka Křítka, který se prvně představil loni v Jablonci. Autor modelu zapracoval jak na něm, tak i na technice jízdy, a tak se ve své kategorii mohl odpoledne radovat z prvního místa, jako jediný měl dokonce jednu jízdu úplně čistou a za 100 bodů. Za náš klub pak kromě Martina závodili všichni a myslím, že to dopadlo dost dobře. Uvidíme, co předvedeme 9. května na Memorial Cupu na Proboštských jezerech.

Autoři: Martin Karpatský, Marcela Pischnothová