Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zamykání vody, E-DAY, Lipsko - Model hobby

Zamykání vody - 10.10.2015

V sobotu ráno předseda klubu Barrakuda a dva dobrovolníci jíž tradičně postavili soutěžní trať. Ráno bylo studené, ale i tak se nás sešlo kolem dvaceti závodníků a  nadšenců kteří přišli závodníky podpořit.

Ani celodenní chlad nám nebránil si užít den a  závodění. Dokonce i pár nováčků se odvážně pustilo s modely na vodu a vydalo ze sebe co šlo.

Voda sice byla špinavější než jindy a tak se jízda mnohdy stala velkou výzvou pro lodičku i lodivoda.

Poztrácené teplo a energii jsme doplnili při výborném obědě v místní hospůdce a měli tak dost sil na řádné zamčení vody.

Pak už zbývalo sklidit trať a také staré molo které léta dobře sloužilo našim účelům, ale jeho kariéra v Nové Vsi už skončila a po vyjmutí se odebralo směr Doksy kde bude dál sloužit.

modelářům.

V průběhu celého roku jsme opět pilně fotili a doufáme, že i letos budeme mít  dost materiálu pro náš klubový kalendář na rok 2016 a my si budeme moct pověsit na zeď připomenutí toho jak úžasného a krásného koníčka máme J.

Všichni se už moc těšíme až budeme v příštím roce vodu zase odmykat a s novými silami se vrhneme do ježdění a soutěžení.

E-day 26-27.9.2015 - 15. ročník prodejní výstavy

Letos jsme po čtvrté reprezentovali Klom Barrakuda na mezinárodním setkáním modelářů, výrobců, prodejců a vystavovatelů v OC nové Butovice.

Opět se bylo na co koukat. Byly zde k vidění nejrůznější výsledky modelářských snažení od autíček, přes letadla po lodičky, ponorky a různé doplňky, či stavební komponenty.

Náš klub zajišťoval část doprovodného programu u bazénu a malí potencionální modeláři se jen hrnuli aby si vyzkoušeli své schopnosti při řízení lodiček. Těšilo nás, že se malí lodivodi vraceli aby si užili požitek z jízdy.

Doufáme, že příštím roce si zase tuto příjemnou záležitost užijeme.

Model-Hobby-Spiel, Lipsko 2.-4.10.2015   

Tak jak je již posledních pět let tradicíí, jsme se domluvili a společně v pátek ráno vyrazili do Lipska na veletrh Model hobby sopel. Letos nás jelo osm, včetně nejmladšího člena klubu.

Moc jsme se těšili a bylo to fajn i když hala zaměřená na lodní modeláře nám přišla v nabídce chudší než v předchozích letech.

            A užili si nejen modeláři, ale také děti pro které tady bylo spousta hraček a dílen kde mohli zkoušet svou zručnost, plus hala s různými skákadly a občerstvením.

            Odjížděli jsme domů plní zážitků a v příštím roce si výlet rádi zopakujeme.