Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memorial Cup na Proboštských jezerech

V letošním roce připadl termín konání 8. ročníku tradičního Memorial cupu, který pořádá Klub lodních modelářů Brandýs nad Labem, na 10. května, na sobotu. V pátek jsme s Martinem jeli pomoct na Proboštská jezera se stavbou tratí, měly být původně 2, jednu jsme s sebou vezli v autě včetně doku. Když jsme na jezera dojeli, tak už byla stavba první trati v plném proudu, lanka se šmodrchala a pánové to hlasitě komentovali… no klasika.

Nakonec se ale vše zdárně ukončilo, ale nevím, na druhou trať už asi nezbyly nervy… tak se nepostavila. Pánové naložili člun a odjeli domů a my s Martinem a s Karlem Majerem z brandýského klubu jsme využili příležitost a trochu jsme proháněli lodě po vodě. Sluníčko nám svítilo ale přímo do očí, tak jsme to moc dlouho nevydrželi. Při návratu domů jsme se jen modlili, aby se počasí druhý den nějak radikálně nezměnilo. Počasí ale nezklamalo, od rána vymetená obloha a skoro žádný vítr. Trochu nepřesně jsem si přečetla propozice a přijeli jsme v půl 9 ráno, což bylo skoro pozdě, ale naštěstí z toho nikdo nedělal závěry. V 9 bylo zahájení s nástupem a pak už se pustili do soutěžení žáci, kteří tuto soutěž měli jako postupovou na Mistrovství ČR. My senioři jsme se víceméně slunili a potulovali kolem. Když žáci odjeli každý 3 jízdy, tak přišli na řadu senioři v kategorii F2A a B, protože jich nebylo tolik.

Pak jezdili zas malí a velcí se někam schovávali nebo diskutovali, sluníčko dost připalovalo. Trochu jsme remcali, že kdyby byly ty dvě tratě…. Když pak jeli senioři v F4B, tak jsem se dokonce dostala i k psaní bodů…byla jsem nervózní, abych se s čísly trefila do kolonek, ale dobrý, pan Čejka to pak po mně přebral, když p. Syrovátko odjel 2 jízdy a Martin 1. Svoji premiéru co do soutěžení si tento den odbyl i Petr Matějka se svou lodí Sagene, jela moc pěkně. Honza Čenkej se za námi přijel aspoň podívat z chaty, co vím, tak fotil, tak od něj nějaké obrázky vymámím.

Poslední člověk odjel pak snad až kolem 16:00, nikdo loď neutopil (až na jeden exces nějakého mladíka s člunem, ale tomu se díky vzduchové bublině člun pořád špičkou houpal nad hladinou a tak si pro něj v pohodě dovesloval), žákům sem tam některá lodička přestala jet, ale jinak bez katastrof a nějakých nepříjemností. Při vyhlašování pohárů jsem zažila překvapení, protože s mým oblíbeným veteránem Aresem jsem vyhrála pohár. V kategorii F4B pak vyhrál Martin s Bobrem a já byla asi nakonec druhá (trochu zmatky při výpočtu bodů). Další legrace byla (a asi i bude), protože na fotkách jsem s pohárem J. Floriána a doma máme pohár Jiřího Vorlíčka:), nějak je při vypisování (nebo až vyhlašování?) Memoriál cupu zpřeházeli oproti předchozím ročníkům a vítězům z kategorie F4A se to nelíbilo, protože jejich klub vyhrává pohár J. Floriána již poměrně tradičně. Takže jsme si je pak vyměňovali. Nám to bylo jedno – pohár pana Matouška vystřídal velmi podobný modrý pohár. A navíc, o ten pohár nám až tak nešlo, sešli jsme se s přáteli, viděli další modely, vedli řeči a užili si krásný slunečný den u vody. Petr Matějka se svojí lodí Sagene si odbyl svou soutěžní premiéru a aspoň podle mého názoru se v kategorii F4A umístil na 4. místě, což je super výsledek.Takže kéž i příští rok nám přeje počasí a sejdeme se všichni zas.

Autoři: Martin Karpatský , Marcela Pischnothová